17 aug
Farmer Expo: fókuszban a vízgazdálkodás
Új vízgazdálkodási és talajművelési eljárásokra, technológiákra, a tudományos kutatási eredmények felhasználására és egységes gazdatársadalomra van szükség az aszály sújtotta magyar mezőgazdaság talpon maradásához - jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán tartott 31. Farmer Expo megnyitóján.
15 aug
Helyszínbejárás a frizbi-világbajnokság előtt
A Debreceni Egyetem rendezi jövőre az egyetemi frizbi-világbajnokságot. A sporteseményre készülve megtekintette a helyszínt a Nemzetközi Repülő Korong Szövetség (WFDF) főtitkára, valamint a Magyar Repülő Korong Szövetség elnöke.
12 aug
Űreszközökhöz fejlesztenek hőpajzsot a DE szakemberei
Nemzetközi űrtechnológiai projektben vesznek részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának kutatói egy "EU HORIZON" pályázat keretében. A szakemberek űreszközök hőszigeteléséhez fejlesztenek ki és gyártanak speciális polimer aerogéleket a novemberben induló 3 millió eurós összköltségvetésű programban. Az aerogélek kutatásával 17 éve foglalkoznak a TTK Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékén.
11 aug
Amerikai-magyar kutatás a Debreceni Egyetemen
Bekapcsolódik a Debreceni Egyetemen működő Lendület Genomszerkezet és Rekombináció kutatócsoport tumorgenetikai vizsgálataiba Roszik János, a Texasi Egyetem MD Anderson Rákkutató Központ munkatársa. A Fulbright program támogatásával Roszik János három hónapig személyesen az egyetemen segíti a kutatást, melynek célja az úgynevezett R-hurok szerkezetek és a tumorokban előforduló mutációk kapcsolatának vizsgálata.
05 aug
Agydaganat elleni szerrel kísérleteznek
Egyes agresszív agydaganatok kezelésére szolgáló hatóanyagból szeretnének gyógyszert készíteni a Debreceni Egyetem és egy lyoni egyetem munkatársai egy évek óta tartó kutatói együttműködésben.
04 aug
Kelet-Közép EU legnagyobb külföldi hallgatói közössége a DE-n
Tovább nő a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak száma. Szeptemberben több mint kétezren kezdik meg tanulmányaikat az intézmény angol nyelvű képzésein. Ezzel a 2022/23-as tanévben várhatóan már 7200-nál is többen, a magyarországi külföldi hallgatók több mint ötöde tanul a Debreceni Egyetemen.
03 aug
A DE új egészségügyi folyóirata
Megjelent a Debreceni Egyetem új orvos- és egészségtudományi folyóirata, az Egészségügyi Innovációs Szemle első száma. A lap elindítóinak fő célja az orvos- és egészségtudomány területén végzett kutatások bemutatása, illetve az elért eredmények ismertetése.
01 aug
DE-sikerek az EUG-n
Jól szerepeltek a Debreceni Egyetem sportolói a Lengyelországban, Lódz városában a hétvégén zárult Európai Egyetemi Játékokon. A legjobb eredményt a DE vízilabdacsapata érte el, a negyedik helyen végeztek. Két év múlva Debrecen és Miskolc ad otthont az EUG-nak.
01 aug
Elismerés az Élelmiszertudományi Intézetnek
CEEPUS Miniszteri Díjban részesült a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Élelmiszertudományi Intézete. Az elismerést a Biology, Biotechnology and Food Sciences: életminőség javítása a közép-európai térségben elnevezésű hálózat tagjaként érdemelte ki az agrárkar szervezeti egysége.
29 júl
Új folyótérképezési módszer
Egy nemzetközi kutatási együttműködés legújabb eredményeként félautomata hidromorfológiai térképezési eljárást fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Természetföldrajzi és Geoinformatikai Tanszékének munkatársai.