Elérhető az új Egyetemi Élet
Megjelent a Debreceni Egyetem digitálisan elérhető lapjának legújabb száma, amelyben egyebek mellett arról írnak, hogy milyen lett a Learning Center, milyen volt a darules a Hortobágyon, és mivel jár, ha egyetemistaként önkéntes tartalékos katonai szolgálatra jelentkezünk.
Lila fényben a koraszülöttekért
A reményt és a kitartást szimbolizáló, lila színbe öltözött a Debreceni Egyetem, illetve a Klinikai Központ Főépülete és az Innovációs Központ november 17-én, a koraszülöttek világnapján. A kezdeményezés célja, hogy ráirányítsa a közvélemény figyelmét a koraszülötteket nevelő családokra.
Oltási akcióhét a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központja megnégyszerezi az oltóhelyek számát a hétfőn kezdődő oltási akcióhétre. November 22. és 28. között a Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátó Központban időpontfoglalással és anélkül is várják azokat, akik szeretnék beadatni a koronavírus elleni vakcinát.
Szakmai gyakorlat Madridban
Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének székhelyén töltheti el szakmai gyakorlatának egy részét a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának néhány hallgatója. A két intézmény és a Magyar Turisztikai Ügynökség a múlt héten állapodott meg a mobilitási programról.
Virtuóz ütősök az egyetemen
Széleskörű oktatást ad a hallgatóknak a Debreceni Egyetem Zeneművészeti kar ütőhangszer tanszéke. A képzés minősége a nemzetközi versenyeredményekben is folyamatosan megmutatkozik, több hallgató is sikeresen szerepelt az elmúlt időszak megmérettetésein.
A sokszínű fácánok genetikája
Magyarország és Szerbia fácánpopulációinak genetikai sokféleségét vizsgálták a Debreceni Egyetem Agrár Genomikai és Biotechnológia Központ kutatói. Az eredményeikről szóló tanulmány a neves Nature kiadó Scientific Reports című folyóiratában jelent meg.
Új vezetők a Klinikai Központban
Vezetői megbízásokat adtak át a Debreceni Egyetemen. A két új klinikaigazgató, illetve az új központvezető a kinevezését az intézmény rektorától és a Klinikai Központ elnökétől vette át.
Ifjú tudósok a Műszaki Karon
Tehetséges magyar és külföldi hallgatók mutatták be kutatási eredményeiket a Debreceni Egyetem Műszaki Karán november 11-én rendezett Tudományos Diákköri Konferencián.
Együtt edzhettek az egyetemisták
Tanórán kívüli sportfoglalkozásokat tartottak a DE hallgatóinak a Sporttudományi Oktató Központban. A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének (DESKI) programja – ha a járványhelyzet engedi – decemberben folytatódik, ahova a diákok mellett az egyetem dolgozóit is várják.
Elnöki interjú a Cívishíren
A modellváltással létrejött a Debreceni Egyetem valódi autonómiája, amely lehetővé teszi az intézmény stabil finanszírozását, és elősegítette a történelmi jelentőségű bérrendezést – nyilatkozta a civishir.hu-nak Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke.