Indul az akkreditációs eljárás
Intézményi akkreditációs eljárást folytat le jövőre a Debreceni Egyetemen a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB). Azt fogják megvizsgálni, hogy a DE minden tekintetben megfelel-e a nemzetközi felsőoktatási irányelveknek.
Az élő talaj tudománya
A talajdegradáció, az új generációs komposzt előállítása és az antibiotikum-rezisztencia – ezek voltak a témái a Debreceni Egyetem Agrárkutató Intézet és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézet, a DAB Talajbiológiai Munkabizottsága és a Magyar Talajtani Társaság tudomány napi rendezvényének.
Változás a csomagátvételben
A hozzátartozók visszajelzései alapján módosították a betegeknek küldött csomagok átvételi időpontját a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. Munkanapokon reggel 7-től délután 5 óráig veszik át a csomagokat az intézményben.
Gyermektüdőgyógyászok kongresszusa
A tapasztalatok szerint a járvány 4. hullámában sokkal több a koronavírusos gyerek, mint korábban. A gyermektüdőgyógyászok debreceni három napos konferenciájának is kiemelt témája a COVID-19, emellett a gyermekkori tüdőbetegségek legújabb kezelési lehetőségeiről tanácskoznak a szakemberek.
Duális képzéseket népszerűsítettek
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán elérhető duális képzésekről tartottak online fórumot a mesterképzés iránt érdeklődő alapszakos hallgatóknak. A mostani felvételi időszakban 40 cég kínál gyakorlati helyet a GTK-ra keresztfélévben felvételizőknek.
A Tudomány Napja a TTK-n
Jakab Ferenc virológus, a Nemzeti Virológiai Laboratórium vezetője tartott plenáris előadást a Természettudományi és Technológiai Kar tudomány napi rendezvényén. Az eseményen a kar intézetei és tanszékei átfogó képet adtak a TTK-n folyó kutatásokról.
Duális képzés a MOL Petrolkémiánál
Országosan egyedülálló lehetőséget kínál a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar és a MOL Petrolkémia Zrt. stratégiai együttműködése révén a duális képzési formába elérhető vegyészmérnök mesterszak. November 22-ig várják a jelentkezőket.
Bölcsészek a Neurotechben
László Borbála angol és Papp Dávid pszichológia szakos PhD-hallgató képviseli majd a Debreceni Egyetemet november 22-én a Neurotech Summit online rendezvény úgynevezett három perces tézisek programjában.
Mentorok a sportoló hallgatókért
A Debreceni Egyetem mentorprogramjának eredményeiről, valamint a következő tanévben várható szakmai feladatokról egyeztettek a programban résztvevő szakemberek és hallgatók a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete által szervezett online workshopon.
Egyetemi testnevelőkre emlékeztek
Az intézmény egykori testnevelőinek korszakos munkássága előtt tisztelgett a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs intézete. A DE Sporttudományi Oktatóközpontjánál (DESOK) tartott keddi megemlékezésen koszorút helyeztek el a testnevelők emlékére ültetett fánál.